cogl master - en to ca translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
ca: Valors de depuració permesos:

en: Special debug values:
ca: Valors de depuració especials:

en: Enables all non-behavioural debug options
ca: Habilita totes les opcions de depuració que no tinguin comportament

en: Additional environment variables:
ca: Variables d'entorn addicionals:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
ca: Llista separada per comes amb les extensions de GL que s'ha de fer veure que estan inhabilitades

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
ca: Sobreescriu la versió de GL que la Cogl assumeix que implementa el controlador

en: Cogl debugging flags to set
ca: Senyaladors de depuració de la Cogl a definir

en: Cogl debugging flags to unset
ca: Senyaladors de depuració de la Cogl dels quals desfer-ne la definició

en: Cogl Options
ca: Opcions de la Cogl

en: Show Cogl options
ca: Mostra les opcions de la Cogl

en: Cogl Tracing
ca: Traçat de la Cogl

en: CoglObject references
ca: Referències a CoglObject

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
ca: Depura problemes de comptadors de referència per CoglObjects

en: Trace Texture Slicing
ca: Traça el tallat de textures

en: debug the creation of texture slices
ca: depura la creació de talls de textura

en: Trace Atlas Textures
ca: Traça els atles de textures

en: Debug texture atlas management
ca: Depura la gestió dels atles de textura

en: Trace Blend Strings
ca: Traça les cadenes de mescla

en: Debug CoglBlendString parsing
ca: Depura l'anàlisi de les CoglBlendString

en: Trace Journal
ca: Traça el diari

en: View all the geometry passing through the journal
ca: Visualitza tota la geometria que passa a través del diari

en: Trace Batching
ca: Traça els lots

en: Show how geometry is being batched in the journal
ca: Mostra com la geometria és tracta per lots en el diari

en: Trace matrices
ca: Traça les matrius

en: Trace all matrix manipulation
ca: Traça totes les manipulacions de matrius

en: Trace Misc Drawing
ca: Traça els diversos pintats

en: Trace some misc drawing operations
ca: Traça algunes operacions de pintat

en: Trace Pango Renderer
ca: Traça el renderitzador de la Pango

en: Trace the Cogl Pango renderer
ca: Traça el renderitzador de la Pango de la Cogl

en: Trace CoglTexturePixmap backend
ca: Traça el rerefons de la CoglTexturePixmap

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
ca: Traça el rerefons de textures del mapa de píxels de la Cogl

en: Visualize
ca: Visualitza

en: Outline rectangles
ca: Rectangles externs

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
ca: Afegeix els esquelets de tota la geometria rectangular

en: Show wireframes
ca: Mostra els esquelets

en: Add wire outlines for all geometry
ca: Afegeix els esquelets de tota la geometria

en: Root Cause
ca: Causa arrel

en: Disable Journal batching
ca: Inhabilita el processament per lots del diari

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
ca: Inhabilita el processament per lots de la geometria en el diari de la Cogl.

en: Disable GL Vertex Buffers
ca: Inhabilita les memòries intermèdies de vèrtexs de GL

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
ca: Inhabilita l'ús d'objectes de memòria intermèdia de vèrtexs d'OpenGL

en: Disable GL Pixel Buffers
ca: Inhabilita les memòries intermèdies de píxels de GL

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
ca: Inhabilita l'ús d'objectes de memòria intermèdia de píxels d'OpenGL

en: Disable software rect transform
ca: Inhabilita la transformació rectangular per programari

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
ca: Utilitza la GPU per transformar la geometria regular

en: Cogl Specialist
ca: Especialista de la Cogl

en: Dump atlas images
ca: Bolca les imatges d'atles

en: Dump texture atlas changes to an image file
ca: Bolca en un fitxer d'imatge els canvis d'atles de textura

en: Disable texture atlasing
ca: Inhabilita la cartografia de les textures

en: Disable use of texture atlasing
ca: Inhabilita l'ús de cartografia en les textures

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
ca: Inhabilita la compartició dels atles de textura entre el text i les imatges

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
ca: Si s'habilita se separarà sempre la memòria cau de glifs del seu atles. En cas contrari s'intentarà compartir l'atles amb les seves imatges.

en: Disable texturing
ca: Inhabilita la texturització

en: Disable texturing any primitives
ca: Inhabilita qualsevol primitiva de texturització

en: Disable arbfp
ca: Inhabilita l'arbfp

en: Disable use of ARB fragment programs
ca: Inhabilita l'ús de fragments de programa ARB

en: Disable fixed
ca: Inhabilita els fixos

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
ca: Inhabilita l'ús del rerefons del conducte de funció fixa

en: Disable GLSL
ca: Inhabilita el GLSL

en: Disable use of GLSL
ca: Inhabilita l'ús del GLSL

en: Disable blending
ca: Inhabilita la mescla

en: Disable use of blending
ca: Inhabilita l'ús de la mescla

en: Disable non-power-of-two textures
ca: Inhabilita les textures que no siguin potència de dos

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
ca: Fa que la Cogl cregui que el controlador de GL no permet l'ús de textures NPOT de manera que crearà textures tallades o textures amb sobrants.

en: Disable software clipping
ca: Inhabilita el retall per programari

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
ca: Inhabilita els intents de la Cogl de retallar alguns rectangles amb programari.

en: Show source
ca: Mostra el codi font

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
ca: Mostra el codi font generat per ARBfp/GLSL

en: Trace some OpenGL
ca: Traça alguna part de l'OpenGL

en: Traces some select OpenGL calls
ca: Traça algunes crides seleccionades de l'OpenGL

en: Trace offscreen support
ca: Traça l'ús fora de pantalla

en: Debug offscreen support
ca: Depura l'ús fora de pantalla

en: Disable program caches
ca: Inhabilita les memòries cau del programa

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
ca: Inhabilita les memòries cau de resguard pels programes arbfp i glsl

en: Disable read pixel optimization
ca: Inhabilita l'optimització de lectura de píxels

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
ca: Inhabilita l'optimització per llegir 1px d'escenes senzilles de rectangles opacs

en: Trace clipping
ca: Traça el tallat

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
ca: Registra informació sobre com la Cogl implementa el tallat

en: Trace performance concerns
ca: Traça els problemes de rendiment

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
ca: Intenta ressaltar utilitzacions no òptimes de la Cogl.
