cogl master - en to pa translation catalogue (29 entries)

en: Supported debug values:
pa: ਸਹਾਇਕ ਡੀਬੱਗ ਮੁੱਲ:

en: Special debug values:
pa: ਖਾਸ ਡੀਬੱਗ ਮੁੱਲ:

en: Additional environment variables:
pa: ਵਾਧੂ ਇੰਵਾਇਰਨਮੈਂਟ ਮੁੱਲ:

en: Cogl debugging flags to set
pa: ਸੈੱਟ ਕਰਨ ਲਈ Cogl ਡੀਬੱਗ ਫਲੈਗ

en: Cogl debugging flags to unset
pa: ਅਣ-ਸੈੱਟ ਕਰਨ ਲਈ Cogl ਡੀਬੱਗਿੰਗ ਨਿਸ਼ਾਨ

en: Cogl Options
pa: Cogl ਚੋਣਾਂ

en: Show Cogl options
pa: Cogl ਚੋਣਾਂ ਵੇਖਾਓ

en: Cogl Tracing
pa: ਕੋਗਲ ਟਰੇਸਿੰਗ

en: Trace Blend Strings
pa: ਟਰੇਸ ਬਲੈਂਡ ਲਾਈਨਾਂ

en: Trace Journal
pa: ਟਰੇਸ ਜਰਨਲ

en: Trace Batching
pa: ਟਰੇਸ ਬੈਚਿੰਗ

en: Trace matrices
pa: ਟਰੇਸ ਮੈਟਰਿਕਸ

en: Trace Misc Drawing
pa: ਫੁਟਕਲ ਡਰਾਇੰਗ ਟਰੇਸ

en: Trace Pango Renderer
pa: ਪੈਗੋ ਰੈਂਡਰ ਟਰੇਸ

en: Visualize
pa: ਦਿੱਖ

en: Outline rectangles
pa: ਬਾਹਰੀ ਚਤੁਰਭੁਜ

en: Show wireframes
pa: ਬਾਹਰੀ ਢਾਂਚਾ ਵੇਖਾਓ

en: Root Cause
pa: ਮੁੱਖ ਕਾਰਨ

en: Disable software rect transform
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਰੈਕਟ ਟਰਾਂਸਫਰਮ ਆਯੋਗ

en: Cogl Specialist
pa: ਕੋਗਲ ਮਾਹਰ

en: Disable arbfp
pa: arbfp ਆਯੋਗ

en: Disable GLSL
pa: GLSL ਆਯੋਗ

en: Disable software clipping
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਕਲਿੱਪਿੰਗ ਬੰਦ

en: Show source
pa: ਸਰੋਤ ਵੇਖਾਓ

en: Trace offscreen support
pa: ਆਫਸਕਰੀਨ ਸਹਿਯੋਗ ਟਰੇਸ

en: Debug offscreen support
pa: ਆਫਸਕਰੀਨ ਸਹਿਯੋਗ ਡੀਬੱਗ

en: Disable program caches
pa: ਪ੍ਰੋਗਰਾਮ ਕੈਸ਼ ਬੰਦ

en: Trace clipping
pa: ਟਰੇਸ ਕਲਿੱਪਿੰਗ

en: Trace performance concerns
pa: ਕਾਰਗੁਜ਼ਾਰੀ ਮੁੱਦੇ ਟਰੇਸ
