cogl - en to pl translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
pl: Obsługiwane wartości debugowania:

en: Special debug values:
pl: Specjalne wartości debugowania:

en: Enables all non-behavioural debug options
pl: Włącza wszystkie opcje debugowania nie wpływające na zachowanie

en: Additional environment variables:
pl: Dodatkowe zmienne środowiskowe:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
pl: Lista rozszerzeń GL oddzielonych przecinkami, które mają udawać wyłączone

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
pl: Zastępuje wersję GL obsługiwaną przez sterownik

en: Cogl debugging flags to set
pl: Flagi debugowania biblioteki Cogl do ustawienia

en: Cogl debugging flags to unset
pl: Flagi debugowania biblioteki Cogl do usunięcia

en: Cogl Options
pl: Opcje biblioteki Cogl

en: Show Cogl options
pl: Wyświetla opcje biblioteki Cogl

en: Cogl Tracing
pl: Śledzenie biblioteki Cogl

en: CoglObject references
pl: Odniesienia CoglObject

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
pl: Debuguje problemy liczenia odniesień dla CoglObject

en: Trace Texture Slicing
pl: Śledzenie dzielenia tekstur

en: debug the creation of texture slices
pl: Debuguje tworzenie fragmentów tekstur

en: Trace Atlas Textures
pl: Śledzenie tekstur atlas

en: Debug texture atlas management
pl: Debuguje zarządzanie teksturami atlas

en: Trace Blend Strings
pl: Śledzi ciągi mieszane

en: Debug CoglBlendString parsing
pl: Debuguje przetwarzanie CoglBlendString

en: Trace Journal
pl: Śledzenie dziennika

en: View all the geometry passing through the journal
pl: Wyświetla wszystkie wymiary przechodzące przez dziennik

en: Trace Batching
pl: Śledzenie przetwarzania

en: Show how geometry is being batched in the journal
pl: Wyświetla, jak wymiary są przetwarzane w dzienniku

en: Trace matrices
pl: Śledzenie macierzy

en: Trace all matrix manipulation
pl: Śledzi wszystkie zmiany macierzy

en: Trace Misc Drawing
pl: Śledzenie różnego rysowania

en: Trace some misc drawing operations
pl: Śledzi różne działania rysowania

en: Trace Pango Renderer
pl: Śledzenie mechanizmu wyświetlania Pango

en: Trace the Cogl Pango renderer
pl: Śledzi mechanizm wyświetlania Pango biblioteki Cogl

en: Trace CoglTexturePixmap backend
pl: Śledzenie mechanizmu CoglTexturePixmap

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
pl: Śledzi mechanizm map pikseli jako tekstur biblioteki Cogl

en: Visualize
pl: Wyświetlanie

en: Outline rectangles
pl: Prostokąty obramowań

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
pl: Dodaje przewody obramowań dla wszystkich wymiarów prostokątnych

en: Show wireframes
pl: Wyświetla ramki przewodów

en: Add wire outlines for all geometry
pl: Dodaje przewody obramowań dla wszystkich wymiarów

en: Root Cause
pl: Główny powód

en: Disable Journal batching
pl: Wyłączenie przetwarzania w dzienniku

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
pl: Wyłącza przetwarzanie wymiarów w dzienniku biblioteki Cogl.

en: Disable GL Vertex Buffers
pl: Wyłączenie buforu werteksów GL

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
pl: Wyłącza użycie obiektów bufora werteksów OpenGL

en: Disable GL Pixel Buffers
pl: Wyłączenie bufora pikseli GL

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
pl: Wyłącza użycie obiektów bufora pikseli OpenGL

en: Disable software rect transform
pl: Wyłączenie programowego przetwarzania prostokątów

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
pl: Używa procesora graficznego do przekształcania wymiarów prostokątnych

en: Cogl Specialist
pl: Specjalista biblioteki Cogl

en: Dump atlas images
pl: Zrzucenie obrazów atlasu

en: Dump texture atlas changes to an image file
pl: Zrzuca zmiany tekstur atlas do pliku obrazu

en: Disable texture atlasing
pl: Wyłączenie atlasowania tekstur

en: Disable use of texture atlasing
pl: Wyłącza użycie atlasowania tekstur

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
pl: Wyłączenie współdzielenia atlasu tekstur między tekstem a obrazami

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
pl: Jeśli ustawiono, to pamięć podręczna glifów zawsze będzie używała oddzielnej tekstury dla swojego atlasu. W innym przypadku spróbuje współdzielić atlas z obrazami.

en: Disable texturing
pl: Wyłączenie teksturowania

en: Disable texturing any primitives
pl: Wyłącza teksturowanie wszystkich figur

en: Disable arbfp
pl: Wyłączenie arbfp

en: Disable use of ARB fragment programs
pl: Wyłącza użycie programów cząsteczkowych ARB

en: Disable fixed
pl: Wyłączenie stałego potoku

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
pl: Wyłącza użycie mechanizmu potoku stałych funkcji

en: Disable GLSL
pl: Wyłączenie GLSL

en: Disable use of GLSL
pl: Wyłącza użycie GLSL

en: Disable blending
pl: Wyłączenie mieszania

en: Disable use of blending
pl: Wyłącza użycie mieszania

en: Disable non-power-of-two textures
pl: Wyłącznie tekstur o rozmiarach niebędących potęgą liczby 2

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
pl: Sprawia, że biblioteka Cogl uważa, że sterownik GL nie obsługuje tekstur NPOT, więc zamiast tego tworzy podzielone tekstury lub tekstury ze stratą.

en: Disable software clipping
pl: Wyłączenie programowego skracania

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
pl: Wyłącza programowe próby przycinania niektórych prostokątów przez bibliotekę Cogl.

en: Show source
pl: Wyświetlanie źródła

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
pl: Wyświetla utworzony kod źródłowy ARBfp/GLSL

en: Trace some OpenGL
pl: Śledzenie OpenGL

en: Traces some select OpenGL calls
pl: Śledzi wybrane wywołania OpenGL

en: Trace offscreen support
pl: Śledzenie obsługi poza ekranem

en: Debug offscreen support
pl: Debuguje obsługę poza ekranem

en: Disable program caches
pl: Wyłączenie pamięci podręcznych programów

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
pl: Wyłącza zapasowe pamięci podręczne dla programów ARBfp i GLSL

en: Disable read pixel optimization
pl: Wyłączenie optymalizacji pikseli odczytu

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
pl: Wyłącza optymalizację odczytywania 1 piksela dla prostych scen z nieprzezroczystymi prostokątami

en: Trace clipping
pl: Śledzenie przycinania

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
pl: Zapisuje informacje o tym, jak biblioteka Cogl implementuje przycinanie

en: Trace performance concerns
pl: Śledzenie spadków wydajności

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
pl: Próbuje wyróżnić nieoptymalne użycie biblioteki Cogl.
