cogl - en to ug translation catalogue (69 entries)

en: Supported debug values:
ug: قوللايدىغان سازلاش قىممەتلىرى:

en: Special debug values:
ug: ئالاھىدە سازلاش قىممەتلىرى:

en: Enables all non-behavioural debug options
ug: بارلىق non-behavioural سازلاش تاللانمىلىرىنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن

en: Additional environment variables:
ug: قوشۇمچە مۇھىت ئۆزگەرگۈچىلىرى:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
ug: GL كېڭەيتىلمىسىدەك كۆرۈنىدىغان بىراق ئىشلەتكىلى بولمايدىغان، پەش ئارقىلىق ئايرىلغان تىزىم

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
ug: قوزغاتقۇ قوللايدۇ دەپ Cogl پەرەز قىلغان GL نىڭ نەشرىنى يېپىۋەت

en: Cogl debugging flags to set
ug: Cogl  نىڭ بەلگىلەيدىغان سازلاش تاللانمىلىرى

en: Cogl debugging flags to unset
ug: Cogl  نىڭ قىممىتى يوق قىلىنىدىغان سازلاش تاللانمىلىرى

en: Cogl Options
ug: Cogl  تاللانمىلىرى

en: Show Cogl options
ug: Cogl  تاللانمىلىرى كۆرسىتىش

en: Cogl Tracing
ug: Cogl ئىزلىشى

en: CoglObject references
ug: CoglObject پايدىلانمىلىرى

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
ug: CoglObjects پايدىلانمىلىرىنىڭ ساناش مەسىلىسىنى سازلايدۇ

en: Trace Texture Slicing
ug: Texture Slicing نى ئىزلاش

en: debug the creation of texture slices
ug: texture slices نىڭ قۇرۇلۇشىنى سازلاش

en: Trace Atlas Textures
ug: Atlas Textures نى ئىزلاش

en: Debug texture atlas management
ug: texture atlas باشقۇرۇشنى سازلاش

en: Trace Blend Strings
ug: تېكىستنى بىرىكتۈرۈشنى ئىزلا

en: Debug CoglBlendString parsing
ug: CoglBlendString نى تەھلىل قىلىشنى سازلايدۇ

en: Trace Journal
ug: ژۇرنالنى ئىزلا

en: View all the geometry passing through the journal
ug: ژۇرنالغا يوللاپ بېرىلگەن بارلىق شەكىللەرنى كۆرىدۇ

en: Trace Batching
ug: توپ بىر تەرەپ قىلىشنى ئىزلا

en: Show how geometry is being batched in the journal
ug: ژۇرنالدا شەكىللەرنىڭ قانداق توپ بىر تەرەپ قىلىنىدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Trace matrices
ug: ماترىتسانى ئىزلا

en: Trace all matrix manipulation
ug: بارلىق ماترىتسا مەشغۇلاتىنى ئىزلايدۇ

en: Trace Misc Drawing
ug: باشقا سىزىشنى ئىزلا

en: Trace some misc drawing operations
ug: باشقا سىزىش مەشغۇلاتلىرىنى ئىزلايدۇ

en: Trace Pango Renderer
ug: پانگو سىزغۇچىنى ئىزلا

en: Trace the Cogl Pango renderer
ug: Cogl پانگو سىزغۇچىنى ئىزلايدۇ

en: Trace CoglTexturePixmap backend
ug: CoglTexturePixmap ئارقا ئۇچنى ئىزلا

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
ug: Cogl Texture Pixmap ئارقا ئۇچىنى ئىزلايدۇ

en: Visualize
ug: سۈرەتلەشتۈر

en: Outline rectangles
ug: تىك تۆت تەرەپلىكنىڭ ئىزناسى

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
ug: تىك تۆت تەرەپلىك شەكىللەرنىڭ سىم ئىزناسىنى قوشىدۇ

en: Show wireframes
ug: سىملىق قۇرۇلمىسىنى كۆرسەت

en: Add wire outlines for all geometry
ug: بارلىق شەكىللەرگە سىم ئىزنا قوشىدۇ

en: Root Cause
ug: ئەسلى سەۋەبى

en: Disable Journal batching
ug: ژۇرنال بىر تەرەپ قىلىشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
ug: Cogl ژۇرنالدىكى سىرتقى كۆرۈنۈشنى توپ بىر تەرەپ قىلىشنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ.

en: Disable GL Vertex Buffers
ug: GL Vertex يىغلەكىنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
ug: OpenGL نىڭ vertex يىغلەك نەڭلىرىنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable GL Pixel Buffers
ug: GL نىڭ پىكسېل يىغلەكىنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
ug: "OpenGL نىڭ پىكسېل يىغلەك نەڭلىرىنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable software rect transform
ug: يۇمشاق دېتالدا تىك تۆتبۇلۇڭ ئۆزگەرتىشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
ug: بۇنىڭ ئۈچۈن GPU نىڭ ئۆزگەرتىش ئىقتىدارىنى ئىشلىتىدۇ

en: Cogl Specialist
ug: Cogl مۇتەخەسسىسى

en: Dump atlas images
ug: atlas سۈرەتلىرىگە تۆكسۇن

en: Dump texture atlas changes to an image file
ug: texture atlas نىڭ ئۆزگىرىشلىرىنى سۈرەت ھۆججىتىگە تۆكىدۇ

en: Disable texture atlasing
ug: texture atlasing نى ئىناۋەتسىز قىلسۇن

en: Disable use of texture atlasing
ug: texture atlasing ئىشلىتىشنى ئىناۋەتسىز قىلسۇن

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
ug: تېكىست بىلەن سۈرەت ئارىسىدا texture atlas نى ھەمبەھىر قىلىشنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable texturing
ug: texturing نى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable arbfp
ug: arbfp نى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable use of ARB fragment programs
ug: ARB پارچە پروگراممىلىرىنى ئىشلىتىشنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable fixed
ug: مۇقىم ئىقتىدار نەيچىسىنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
ug: مۇقىم ئىقتىدار نەيچىسىنىڭ ئارقا ئۇچنى ئىشلىتىشنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable GLSL
ug: GLSL نى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable use of GLSL
ug: GLSL نى ئىشلىتىشنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable blending
ug: ئارىلاشتۇرۇش(blending)نى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable use of blending
ug: ئارىلاشتۇرۇش(blending)نى ئىشلىتىشنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Show source
ug: ئەسلى كودىنى كۆرسەت

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
ug: ھاسىللانغان ARBfp/GLSL ئەسلى كودىنى كۆرسىتىدۇ

en: Trace some OpenGL
ug: بىر قىسىم OpenGL نى ئىزلا

en: Traces some select OpenGL calls
ug: بىر قىسىم OpenGL چاقىرىشلىرىنى ئىزلايدۇ

en: Trace offscreen support
ug: ئېكرانسىز قوللاشنى ئىزلا

en: Debug offscreen support
ug: ئېكرانسىز قوللاشنى سازلايدۇ

en: Disable program caches
ug: پروگرامما غەملىكىنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
ug: بۇ، arbfp ۋە glsl پروگراممىلىرىنىڭ fallback غەملىكىنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable read pixel optimization
ug: پىكسېل ئوقۇشنى ئەلالاشتۇرۇشنى ئىناۋەتسىز قىل
